Обчисліть масу естеру який утворюється при взаємодії метанолу з оцтовою есенцією масою 12г (масова частка кислоти 75%)
- 20.05.2017 23:42
- Химия
Ответы и объяснения 1
M(CH3COOH)=60 г/моль, M(естеру)=74 г/моль
m(CH3COOH)=12x0.75=9(г)
n(CH3COOH)=9/60=0.15(моль)
m(естеру)=0.15х74=11.1(г)
Відповідь: маса естеру дорівнює 11.1 г.
- 21.05.2017 03:05