Скільки грамів осаду утвориться при пропусканні через вапняну воду вуглекислого газу, який виділиться в результаті обробки розчином хлоридної кислоти 25 г натрій карбонату, що містить 10% некарбонатних домішок?
- 08.08.2018 08:55
- Химия
Ответы и объяснения 1
m(Na2CO3)=25 г(10% домішок)
Знайти:
m(осаду)=?
Розв'язок:
Na2CO3+2HCl=2NaCl+CO2+H2O
M(Na2CO3)=106 г/моль, Vm=22.4 л/моль
У натрій карбонаті 10% домішок, тоді:
m(Na2CO3)=25x0.9=22.5(г)
n(Na2CO3)=22.5/106=0.212(моль)
V(CO2)=0.212x22.4=4.75(л)
Ca(OH)2+CO2=CaCO3(осад)+H2O
M(CaCO3)=100 г/моль
кількість речовини СО2=0.212 моль, тоді:
m(CaCO3)=0.212x100=21.2(г)
Відповідь: маса осаду дорівнює 21.2 г.
- 09.08.2018 20:32