Обчисліть масу та обєм водню(н.у) ,який виділиться внаслідок взаємодії розчину етанової кислоти мосою 50г з масовою часткою розчиненоі речовини 12% і достатньої кількості цинка
- 11.09.2018 23:14
- Химия
Ответы и объяснения 1
m(розч.C2H5OH) = 50 r
ω(С2Н5ОН)=12% або 0,12
Знайти:
m(H2)=?
V(H2)=?
M(C2H5OH) = 46 г/моль
m(C2H5OH)= 50 г*0,12 = 6 г
n(C2H5OH)= 6 г/46 г/моль = 0,13 моль
2С2H5OH + Zn = (C2H5O)2Zn + H2
з рівняння слідує, що n(H2)=1/2n(C2H5OH) = 0.065 моль
M(H2) = 2 г/моль
m(H2)= 0.065 моль*2 = 0,13 г
Vm= 22,4 л/моль
V(H2) = 0,065 моль*22,4 л/моль = 1,46 л
Відповідь: 0,13 г; 1,46 л
- 12.09.2018 12:09