Обчисліть масц нітрату що утворився в наслідок взаємодії 25.2 г HNO3 з CaO
chjxyj
- 27.06.2018 10:22
- Химия
Ответы и объяснения 1
m(HNO3)= 25,2 r
m(Ca(NO3)2)=?
M(HNO3) = 63 г/моль
n(HNO3) = m/M = 25,2 г/63 г/моль = 0,4 моль
M(Ca(NO3)2) = 164 г/моль
CaO + 2HNO3 = Ca(NO3)2 + H2O
З рівняння реакції слідує, що n(Ca(NO3)2)=1/2n(HNO3)
n(Ca(NO3)2)=0,5 моль*0,4 моль = 0,2 моль
m(Ca(NO3)2) = n*M = 0,2 моль*164 г/моль = 32,8 г
Відповідь: 32,8 г
- 28.06.2018 18:15