Суміш порошків міді та CuO масою 10 г у якій масова частка міді становить 64% обробили концентрованою сульфатною кислотою. Обчисліть масу солі, що утворилась. Помогите пожалуйста))
- 10.09.2017 06:31
- Химия
Ответы и объяснения 1
m(суміші) = 10 г
ω(Cu) = 64% або 0,64
H2SO4 конц.
Знайти:
m(Cu(SO4)2 = ?
m(Cu) = 10 г*0,64=6,4 г
Сu + H2SO4(конц. хол.) = CuSO4 + SO2 + H2O (1)
n(Cu) = m(Cu)/M(Cu) = 6,4 г/64 г/моль = 0,1 моль
З РХР (1) слідує, що n(CuSO4)=n(Cu) = 0.1 моль
m(CuO) = 10 г - 6,4 г = 3,6 г
n(CuO) = m(CuO)/M(CuO) = 3,6 г/80 г/моль = 0,045 моль
СuO + H2SO4 = CuSO4 + H2O (2)
з РХР (2) слідує, що n(CuSO4)=n(CuO)=0.045 моль
Σn(CuSO4) = 0,1 моль + 0,045 моль = 0,145 моль
M(CuSO4) = 160 г/моль
m(CuSO4) = Σn(CuSO4)*M(CuSO4)
m(CuSO4) = 0,145 моль*160 г/моль = 23,2 г
Відповідь: 23,2 г
- 11.09.2017 01:07