Визначіть масу осаду одержаного при взаємодії BaCl2 масою 41,6 грам і H2SO4 масою 39,6 грам, якщо вихід продуктів реакції 80%
- 16.07.2018 16:14
- Химия
Ответы и объяснения 1
H2SO4 + BaCl2 = BaSO4 + 2HCl
n(BaCl2) = 41.6 г/208 г/моль = 0,2 моль
n(H2SO4) = 39.6 г/98 г/моль = 0,4 моль
Сульфатна кислота взята в надлишку
Рахуємо теоретичний вихід осаду - 100%:
n(BaSO4)=n(BaCl2) = 0.2 моль
M(BaSO4) = 233 г/моль
m(BaSO4) = 233 г/моль*0,2 моль = 46,6 г
Рахуємо практичний вихід осаду:
m'(BaSO4) = 46,6 г*0,8= 37,28 г
Ответ: 37,28 г
- 17.07.2018 19:01