Массасы 20 г аммоний хлориді мен 20 г кальций гидроксидінің қоспасын қыздырғанда (қ.ж.) аммиактың қандай көлемі түзіледі?
- 18.09.2018 10:17
- Химия
Ответы и объяснения 1
2NH4 Cl+Ca(OH)2=CaCl2+2NH3 | +2H2O
107г x
Mr(2NH4 Cl)=2(14+4+35,5)=107
Mr(Ca(OH)2)=40+2(16+1)=74
2NH3=2×22,4л=44,8л
v (2NH4 Cl)=20/107=0,19
v (Ca(OH)2)=20/72=0,27
x=20×44,8/107=8,37л
- 19.09.2018 04:44