Визначити масу й обьем газів водню та кисню,що потрібно для утворення 9г води
- 24.05.2017 17:38
- Химия
Ответы и объяснения 1
Пишемо реакцію
2H2 + O2 = 2H2O
Рахуємо кількість речовини води n = m/M = 9/18 = 0.5 моль
За рівнянням реакції бачимо, що кількість речовини водню в нас також 0.5 моль, бо коефіцієнти біля води та водню однакові.
Також за рівнянням бачимо, що кисню в нас вдвічі менше, тобто 0.5/2 = 0.25 моль, бо коефіцієнт біля кисню вдвічі менший ніж біля води.
Рахуємо маси водню та кисню
m(H2) = n*M = 0.5*2 = 1 г
m(O2) = n*M = 0.25*32 = 8 г
Рахуємо об’єми водню та кисню
V(H2) = n*Vm = 0.5*22.4 = 11.2 л
V(O2) = n*Vm = 0.25*22.4 = 5.6 л
- 25.05.2017 01:23