Помогите!!!В результате растворения алюминия в хлоридной кислоте выделилось 11,2 л. водню.Яка масса алюминия растворилась Какой объем кислорода необходим, чтобы сжечь такое количество алюминия? В результаті розчинення алюмінію в хлоридній кислоті виділилося 11,2 л. водню.Яка маса алюмінію розчинилася?Який об'єм кисню необхідний,щоб спалити таку кількість алюмінію?
- 01.10.2017 11:18
- Химия
Ответы и объяснения 1
Пишемо реакцію
2Al + 6HCl = 2AlCl3 + 3H2
Рахуємо кількість речовини водню n = V/Vm = 11.2/22.4 = 0.5 моль
За рівнянням реакції алюмінію в нас в 1.5 раза менше ніж водню, тобто 0.5/1.5 = 0.33 моль
Рахуємо масу алюмінію m = n*M = 0.33*27 = 8.91 грам
Пишем реакцію горіння алюмінію
4Al + 3O2 = 2Al2O3
По рівнянню бачимо, що кисню в 1.33 рази менше ніж алюмінію, тобто 0.33/1.33 = 0.248 моль
Рахуємо об’єм кисню V = n*Vm = 0.248*22.4 = 5.56 літра
- 03.10.2017 00:08