Амоній хлорид масою 50 г змішали з 40 г кальцій гідроксид і нагріли . Визначте масу утвореного газу. Яка з вихідних речовин залишиться після реакції? Визначте масу цього залишку?
- 15.07.2018 02:09
- Химия
Ответы и объяснения 1
Дано
m(NH4CL)=50g
m(Ca(OH)2=40g
найти
V(NH3)-?
m(CaCL2)-?
Решение
50g 40g X1 X L
2NH4CL+Ca(OH)2-->CaCL2+2NH3↑+2H2O
2*53.5 74 111 2*22.4
1) M(NH4CL)=53.5g/mol , M(Ca(OH)2=74g/mol , Vm=22.4g/mol
n(NH4Cl)=m(NH4CL) / M(NH4CL)= 50/107=0.467 mol
n(Ca(OH)2=m(Ca(OH)2) / M(Ca(OH)2)=40/74 = 0.54mol
хлорид аммония в недостатке
составляем пропорцию и определяем обьем аммиака
50/107 = Х/44.8 х =20.93 л
находим количество молей аммиака
n(NH3)=V(NH3) / Vm = 20.93 / 44.8=0.467 mol
находим массу остатка после реакции СaCL2
M(CaCL2) = 111g/mol
X1/111 = 20.93 / 44.8=51.86g
ответ NH3 = 20.93 L , CaCL2 = 51.86g
- 16.07.2018 23:51