Обчисліть масову частку лугу (%) в розчині, для виготовлення якого взяли натрій гідроксид кількістю 0,2 моль і воду обьємом 152 мл.
- 20.09.2018 17:37
- Химия
Ответы и объяснения 1
Дано
n(NaOH)=0.2mol
V(H2O)=152 ml
найти
W(NaOH)-?
1) находим массу NaOH
m(NaOH)=n(NaOH)*M(NaOH), M(NaOH) = 40 g/mol
m(NaOH)=0.2*40=8g
2) находим массу воды, плотность воды = 1г/мл
m(H2O)=V(H2O)*плотность воды= 152*1 152г
3) находим общую массу раствора
mppa = m(NaOH)+m(H2O)=152+8=160g
4) находим % содержание NaOH
W(NaOH)=m(NaOH)/mppa*100%=8/160*100=5%
ответ 5%
- 21.09.2018 19:50