Водень обємом 8 л(н.у) сполучили з хлором. Утворився гідроген хлорид обємом 12л. Яка обєна частка виходу продукту за відношенням до теоритичного?
Пожайлуста!!!
- 19.12.2017 09:40
- Химия
Ответы и объяснения 1
Дано:
V(H2) = 8 л
V(HCl) = 12 л
W(HCl) -?
Vm=22,4 л/моль
n(H2) = V(H2)/Vm = 8 л/22,4 л = 0,35714 моль
H2 + Cl2 = 2HCl
Згідно стехіометричним коефіціентам рівняння слідує, що
n(HCl) = 2n(H2)
n(HCl) = 2×0,35714 моль = 0,71428 моль
Знаходимо теоретичний об'єм Гідроген хлориду (V'(HCl):
V'(HCl) = n(HCl)×Vm
V'(HCl) = 0,71428 моль × 22,4 л/моль ≈ 16 л
Знаходимо об'ємну частку виходу Гідроген хлориду:
W(HCl) = V(HCl)/V'(HCl) = 12 л/16 л = 0,75 або 75%
Відповідь: 75%
- 20.12.2017 04:06