Обчисліть масу амінооцтової кислоти,яку можна одержати з хлороцтової кислоти масою 48 г і амоніаку
- 23.10.2017 06:21
- Химия
Ответы и объяснения 1
Рівняння р-ції: Cl-CH₂-COOH + NH₃ -----t°C----> NH₂-CH₂-COOH + HCl
Молярна маса хлороцтової к-ти: 35,5 + 2 * 12 + 2*16 + 3 * 1 = 94,5 (г/моль)
Молярна маса амінооцтової к-ти: 14 + 2 * 12 + 2 * 16 + 5 * 1 = 75 (г/моль)
Маємо пропорцію: 48 / 94,5 = x / 75, де х - маса аміонооцтової к-ти
x = 48 * 75 / 94,5 = 38,1 (г)
- 24.10.2017 16:30