Помогите даю 40 балов! Очень надо!!
Обчислити об'єм вуглекислого газу який утворився при взаємодії хлоридної кислоти масою 7,3 г і caco3
Вот формула: hcl+caco3=cacl2+h2o+co2
- 27.07.2018 14:19
- Химия
Ответы и объяснения 2
2hcl+caco3=cacl2+h2o+co2
M(HCl)=1+35.5=36.5г/моль
Vm=22,4 л/моль
Составим и решим пропорцию:
7,3/36,5=х/22,4
х=7,3*22,4/36,5
х=4,48л
- 28.07.2018 16:00
2HCl+CaCO3=CaCl2+CO2+H2O
n(HCl)=7.3/36.5=0.2 моль
n(CO2)=0.1 моль
V(CO2)=Vm*n=22.4*0.1=4.48 л
Ответ: 4.48 л
- 29.07.2018 08:11