Яка кількість цинку вступить в реакцію з хлоридною кислотою масою речовини 14,6г ?
- 18.10.2017 16:29
- Химия
Ответы и объяснения 1
Zn + 2HCl = ZnCl2 + H2
Знайдемо масу HCl : m(HCl)= n*M
M(HCl)= 1+35,5=36,5(г/моль); m(HCl)= 2 моль*36,5 г/моль=73 г
Складаємо пропорцію:
х моль - 14,6 г
1 моль( дивимося на коефінієнт цинка) - 73 г,
х=(1*73)/14,6=5 моль.
Відповідь: 5 моль цинку.
- 19.10.2017 21:30