Решить задания:
1. Яке значення масової частки речовини в розчині, якщо в 250г дистильованої води розчинил: а) 5г рибози б) 15 г фруктози в) 35 г галактози
2. Є 300г розчину глюкози з масовою часткою речовини 12%. Якою буде величина масової частки речовини в новому розчині, якщо до розчину додати: 1) 34г глюкози б) 50г води в) 0,1 моль глюкози г) 200г розчину з масовою часткою глюкази 20%
3. Глюкоза масою 1,8г була окислена за допомогою оксиду срібла(І). Чому дорівнює маса утвореного при цьому срібла?
4. За термохімичних рівнянняї реакції С6Р12О6(тв.) + 6O2 = 6CO2(м.) + 6H20(ж) ΔH=-+ 2802,5 кДж розрахуйте кількість енергії, що виділилася при повному засвоєнні організмом 200г глюктози
5. РОзрахуйте об'єм повітря, який необхідний для повного окиснення глюктози масою 9г. При розрахунках об*ємну частку кисню в повітрі прийміть рівною 21%.
6. Скільки етанолу утворюється при бродінні 1 кг глюкози, яка містить 15% несахаристих домішок?
- 05.09.2018 08:27
- Химия
Ответы и объяснения 1
1.
а) w(C5H10O5)=m(C5H10O5)/m(C5H10OH)+250=5/255=0.0196=1.96%
б) w(C6H12O6)=m(C6H12O6)/m (C6H12O6)+250=
=15/265=0.0566=5.66%
в) w(C6H12O6)=m(C6H12O6)/m(C6H12O6)+250=35/285=0.123=12.3%
2.
m(глюкозы)=300*0.12=36г
а) w(C6H12O6)=m(C6H12O6)+34/300+34=70/334=0.21=21%
б) w(C6H12O6)=m(C6H12O6)/350=36/350=0.103=10.3%
в) M(глюкозы)=180г/моль
m(глюкозы)=180*0.1=18г
w(C6H12O6)=m(C6H12O6)+18/318=0.17=17%
г) m(глюкозы)=200*0.2=40г
w(C6H12O6)=m(C6H12O6)+40/500=76/500=0.152=15.2%
3.
C6H12O6+Ag2O--->C6H12O7+2Ag
M(C6H12O6)=180г/моль
n(C6H12O6)=m/M=1.8/180=0.01моль
По реакции :
n(Ag)=2*n(C6H12O6)=0.02моль
M(Ag)=108г/моль
m(Ag)=n*M=0.02*108=2.16г
Ответ:2.16г
4.
По уравнению из 1моль глюкозы выделяется 2802,5кДж енергии.
M(C6H12O6)=180г/моль
m(C6H12O6)=1*180=180г
Составляем пропорцию:
180г --- 2802.5кДж
200г --- x кДж
x=2802.5*200/180=3113.9кДж
Ответ:3113.9кДж
5.
C6H12O6+6O2-->6CO2+6H2O
M(C6H12O6)=180г/моль
n(C6H12O6)=m/M=9/180=0.05моль
По реакции:
n(O2)=6*n(C6H12O6)=0.3моль
V(O2)=0.3*22.4=6.72л
6.72л ---21%
x л ---100%
x=6.72*100/21=32л
Ответ:32л
6.
C6H12O6=2C2H5OH+2CO2
m(C6H12O6)=100%-15%=85%
m(C6H12O6)=1000*0.85=850г
M(C6H12O6)=180г/моль
n(C6H12O6)=m/M=850/180=4.7моль
По оеакции:
n(C2H5ОН)=2*n(C6H12O6)=9.4моль
M(C2H5ОН)=46г/моль
m(C2H5OH)=46*9.4=432.4г
Ответ:432.4г
- 06.09.2018 04:24