Обчисліть об’єм кисню, що за нормальних умов взаємодіє з воднем об’ємом 3 л.
- 22.10.2017 04:14
- Химия
Ответы и объяснения 1
Кисень реагує з воднем з реакції:Відомо, що V (H ₂) = 3 л. Знайдемо його хімічне кол-во по формулі n = V / Vm:n (H ₂) = V (H ₂) / Vm = 3 / 22, 4 = 0,134 моль. По реакції видно - у кисню менше запланованого водню в 2 рази. Значить, n (O ₂) = n (H ₂) / 2 = 0,134 / 2 = 0,067 моль. За відомою формулою V = Vm * n знайдемо об'єм кисню: V (O ₂) = Vm * n (O ₂) = 22,4 * 0,067 = 1,5 л.
- 23.10.2017 23:34