Який об'єм карбон(IV) оксиду утворюється при прожарюванні 450кг вапняку, масова частка кальцій карбонату в якому складає 85%, а об'ємний вихід продукту 80% від теоретично можливого?
- 13.09.2018 14:54
- Химия
Ответы и объяснения 1
1. Масса CaCO₃= 450*0.85=382.5 кг=382500 г
2. СaCO₃=CaO+CO₂
так так нет коэффициентов, то пропорция
m(CaCO₃)/M(CaCO₃)=Vт(CO₂)/Vm
Vт - это теоретический объём,
Vm постоянен для нормальных условий и равен 22,4 л/моль
из пропорции
Vт=Vm*m(CaCO₃)/M(CaCO₃)=22,4*382500/100=85680 л
3. η=Vп/Vт отсюда
Vп=η*Vт=0,8*85680=68544 л
- 14.09.2018 00:09