Допоможіть, будь-ласка, розв'язати задачу!!
При нейтралізації оцтової кислоти кальцій гідроксидом утворився розчин солі масою 158 гр з масовою часткою розчиненої речовини 0,1. Обчисліть масу кислоти, що прореагувала.
- 14.05.2017 15:45
- Химия
Ответы и объяснения 1
х моль 0,1 моль
2CH₃COOH+Ca(OH)₂=(CH₃COO)Ca+2H₂O
2 моль 1 моль
m((CH₃COO)₂Ca)=158*0,1=15,8г
n((CH₃COO)₂Ca)=15,8:141=0,1 моль
х(СH₃COOH)=2*0,1;1=0,2 моль
m(CH₃COOH)=0,2*60=12 г
- 15.05.2017 20:30