Обчисліть об'єм водню, який виділиться при взаємодії 1,15 г натрію з етанолом.
- 26.05.2017 22:14
- Химия
Ответы и объяснения 1
2C2H5OH+2Na=2C2H5ONa+H2
n=m/M(Mr,Ar) M=Mr,Ar Ar(Na)=23 M=23г/моль
n(Na)-1,15/23=0,05 моль
n(Na)/n(H2)=2/1 по условию реакции, в 2 раза меньше n(H2)=0,05/2=0,025 моль
V=n*Vm V(H2)=0,025*22,4=0,56л
Ответ: 0,56л
- 27.05.2017 00:22