На нейтралізацію одноосновної карбонової кислоти масою 5,92 г витратили розчин гідроксиду натрію масою 8 г з масовою часткою лугу 40%. Визначте молекулярну формулу кислоти.
- 13.08.2017 01:41
- Химия
Ответы и объяснения 1
5.92 г-----3.2 г
RCOOH+NaOH=RCOONa+H2O
M----------40
M(NaOH)=40
m(NaOH)=8*0.4=3.2 г
5.92*40=M*3.2
M=74
CnH2n+1COOH=74
12n+2n+1+12+32+1=74
14n+46=74
n=2
CH3CH2COOH- пропановая кислота
- 14.08.2017 16:27