1.визначити масову частку хлороводню у розчині, одержаному розчиненням 33,6 хлороводню в 245,25 г води?
2. Цинк сульфіт кількістю речовини 0,6 моль піддали випаровуванню, а утворений утворений цинк перетворили у цинк фосат. Обчисліт масу одержаної солі.
3, Якій кількості речовини відповідає 448 л нітроген (ІІ) оксиду за нормальних умов? Скількі молокел міститься у цьому об''ємі?
- 12.06.2017 07:45
- Химия
Ответы и объяснения 1
1. 33,6 л відповідає 1,5 моль газу. При молекулярній масі хлороводню 36,5 г/моль, маса 1,5 молю складе: 1,5*36,5= 54,75 г. Масова частка у розчині складатиме: 54,75/(245,25+54,75)=0,1825 (18,25%)
2. Рівняня:
ZnSO3=Zn+SO3
3Zn+2H3PO4=Zn3(PO4)2+3H2
Згідно першому рівнянню кількість утвореного цинку також складає 0,6 моль.
Згідно другому рівнянню, кількість фосфату цинку у три рази менша, тобто 0,2 моль.
Молекулярна маса фосфату 385 г/моль. Кількість фосфату цинку 0,2 моль має масу: 0,2*385=77 г
3. NO у кількості 1 моль займає обєм 22,4 л (н.у.). 448 л має кількість речовини: 448/22,4=20 моль. Т.я. 1 моль містить 6*10( ступінь 23) молекул, то 20 молів матиме 120*=1,2* молекул
- 13.06.2017 13:26