У надлишку кисню спалили 0,6 моль фосфору. Одержаний продукт
реакції розчинили в 500 г розчину ортофосфатної кислоти з масовою часткою
розчиненої речовини 45 %. Обчисліть масову частку ортофосфатної кислоти
в одержаному розчині.
- 06.03.2018 09:04
- Химия
Ответы и объяснения 1
0,6 моль х г
4 моль 284 г
1.Спочатку визначимо масу продукта(оксиду):
при взаємодії 4 моль фосфору утворюється 284 г оксиду, а
при --//--//-- 0,6 моль_________________х г, звідки х=0,6*284/4=42,6 г
2. Так як оксид прореагує з водою,яка міститься у розчині кислоти,то визначимо її масу,а також масу утвореної в цьому разі кислоти:
42,6 г у г z г
142 г 54 г 196 г
а) для повної взаємодії 142 г оксиду потрібно 54 г води, а
для --//--//-- 42,6 г____________у г, звідки у=42,6*54/142=16,2 г(позначимо m2(H2O))
б) при взаємодії 142 г оксиду утворюється 196 г кислоти, а
при --//--//-- 42,6 г________________z г, звідки z=42,6*196/142=58,8 г(позначимо m2(H3PO4)
3. Тепер визначимо масу кислоти і масу води у розчині:
m1(H3PO4)=m1(розчину)*w1(H3PO4)=500*0,45=225 г
4.Віднявши від маси цього розчину масу кислоти,отримаємо масу води:
m1(H2O)=m1(розчину)-m1(H3PO4)=500-225=275 г
5.Зараз,віднімемо від цієїмаси води масу тієї води,яка прореагувала із оксидом і отримаємо третю масу води:
m3(H2O)=m1(H2O)-m2(H2O)=275-16,2=259,8 г
6. А до маси кислоти у розчині добавимо масу кислоти,що утворилася в результаті оксиду з частиною води у розчині:
m3(H3PO4)=m1(H3PO4)+m2(H3PO4)=225+58,8=283,8 г
7.Щоб отримати масу нового розчину,то отримані маси (в п.5 і 6),складемо до купи:
m2(розчину)=m3(H3PO4)+m3(H2O)=283,8+259,8=543,6 г
8.Залишилось віднести масу кислоти у новому розчині до маси всього цього розчину,і отримаємо масову частку кислоти в ньому:
w2(H3PO4)=m3(H3PO4)/m2(розчину)=283,8/543,6=0,52 або 52%
- 07.03.2018 11:52