45г суда 5г тұз ерітілген. Ерітіндегі NaCl массалық улесін тап.
- 20.06.2018 08:30
- Химия
Ответы и объяснения 1
Дано:
m(тұз) = 5 г
m(су) = 45 г
w(тұздың ашпасы)-?
w(тұздың ашпасы) = m(тұз) ∙ 100%\ m(р-ра)
m(тұз) = w(тұздың ашпасы) ∙ m(тұздың ашпасы)\100%
m(тұздың ашпасы) = m(тұз) + m(су) = 45 г + 5 г = 50 г
w(тұздың ашпасы) = 5 г ∙ 100%\ 50 г = 10%
жауап: w(р-ра тұз) = 10%
- 21.06.2018 18:08