в результаті дії 4 г сульфатної кислоти на 2,6 г цинку добуто 0,7 л водню (н.у.). визначте обємну частку виходу продукту реакції від теоретично можливого
- 07.11.2017 16:09
- Химия
Ответы и объяснения 1
Zn+ H2SO4--> ZnSO4+ H2
1) v(Zn) = m/M=2,6/ 65= 0,04 моль
2) v(H2SO4)= m/ М= 4/ 98= 0,041- Zn в недостатке. расчеты по нему
3) v теорит (H2)= v(Zn)=0,04 моль
4) V теорит (Н2)=v*Vm= 0,04*22,4= 0,896 л
5) η= Vпракn / V теорит= 0,7/ 0,896=0,781 или 78,1%
- 08.11.2017 12:08