скласти по 2 формули:основних оксидів,основ,кислотних оксидів,кислот,солей.назвати їх і скласти рівняння реакції,які можливі між ними
- 14.09.2018 10:41
- Химия
Ответы и объяснения 1
основні оксиди: Li2O, Na2O, K2O
основи: NaOH, Mg(OH)2, KOH
кислотні оксиди: Si2O, SO3, CO2
кислоти: HCl (хлоридна), HNO3 (нітратна), H2SO4 (сульфатна)
солі: NaCl, Al2(SO4)3, CaCO3
1) взаємодія основних оксидів з кислотними оксидами:
K2O+CO2 = K2CO3
2) взаємодія кислот з основами:
HNO3+KOH = KNO3 + H2O (реакця нейтралізації)
3) взаємодія солей з кислотами:
CaCO3+2HCl = CaCl2 + H2O + CO2
4) взаємодія кислот з солями слабших кислот:
3H2SO4 + Ca3(PO4)2 = 2H3PO4 + 3CaSO4
5) взаємодія солей з солями (утворюється осад)
FeCl3 + 3AgNO3 = Fe(NO3)3 + 3AgCl↓
- 15.09.2018 01:36