Яка маса кальцій гідроксиду піде на нейтралізацію 365 г р-ну хлоридної кислоти з масовою часткою HCl 10%
- 25.01.2018 21:25
- Химия
Ответы и объяснения 1
Дано:
m(HCl)р-р= 365 г
w= 0.1
Найти:
V(Ca(OH)₂) - ?
Решение:
w= m(ве-ва) / m(р-ра)
m(ве-ва) = w • m(р-ра) = 0,1 • 365 = 36,5 г
X г 36,5 г
Ca(OH)₂ + 2HCl = CaCl₂ + 2H₂O
74 г/моль 2•36,5 г/моль
X= 36,5 • 74 / 2•36,5 = 37 г
V= n • Vm = m/M • Vm = 37 • 22.4 / 74 = 11.2 дм³
Ответ: V(Ca(OH)₂)= 11.2 дм³
- 27.01.2018 14:21