Визначити масову частку оцтової кислоти в розчині добутому при замішуванні 200 грамів розчину оцтової кислоти з масовою часткою кислоти 40% з 800 мілілітрами води.
- 26.01.2018 22:21
- Химия
Ответы и объяснения 1
1) Спочатку знайдемо масу оцтової кислоти у першому розчині:
m(CH3COOH)=m1(розчину)*w1(CH3COOH)=200*0,4(40%)=80 г
2) Тепер для визначення масової частки необхідно знати масу нового розчину,а маса кислоти залишиться така,яку ми знайшли щойно,тобто:
m2(розчину)=m1(розчину) + m(води)= 200+800=1000 г(але перед цим необхідно оговорити,що так як густина води становить 1 г/мл,то маса чисельно дрівнює об'єму,тобто 800 мл-800 г)
3) Знаходимо масову частку кислоти у новому розчині:
w2(CH3COOH)=m(CH3COOH)/m2(розчину)= 80/1000=0,08 або 8%
Відповідь:масова частка оцтової кислоти у новому розчині становить 8%
- 28.01.2018 21:17