Сульфатною кислотою подіяли на 130 г суміші циинку з оксидом цинку,в якій масова частка цинку становить 20%. який об'єм водню при цьому виділиться?
- 10.08.2018 04:46
- Химия
Ответы и объяснения 1
26 г у л
Zn + H2SO4 = ZnSO4 + H2 стрелка вверх
65 г 22,4 л
1) Спочатку знаходимо масу цинку у суміші:
маса суміші 130г становить 100%,а
маса цинку х г___________20%, звідки
х=130*20/100=26 г
2) Потім підставивши у рівняння взаємодії цинку з кислотою(тільки в цьому випадку виділятиметься водень),отримаємо:
При взаємодіїь 65 г цинку виділиться 22,4 л водню,а
при -- // -- 26 г________________у г,звідки
у=22,4*26/65=8,96 л
Відповідь: при взаємодії 130 г суміші цинку та його оксиду із сульфатною кислотою виділиться 8,96 л водню
- 11.08.2018 18:12