На відстані 5 см від заряду 8 нКл, що перебуває в рідкому діелектрику, напруженість електричнього поля становить 10 кН/Кл. Якою є діелектрична проникність діелектрика?
- 18.05.2017 04:58
- Физика
Ответы и объяснения 1
r = 5 см = 5*10⁻² м
q = 8 нКл = 8*10⁻⁹ Кл
E = 10 кН/Кл = 10 000 Н/Кл = 1*10⁴ Н/Кл
____________
ε = ?
Из формулы напряженности
E = k*q / (ε*r²)
находим диэлектрическую проницаемость:
ε = k*q / (E*r²)
ε = 9*10⁹*8*10⁻⁹ / (1*10⁴*25*10⁻⁴) = 72/25 ≈ 3 (похоже на плексиглас)
- 19.05.2017 18:00