Скільки електронів треба щоб перенести з однієї порошини на іншу щоб сили кулонівського притягання між порошинами відстанню 1см дорівнювали 10 мікронютон
- 15.08.2017 19:50
- Физика
Ответы и объяснения 1
Заряд електрона e= 1,6·10⁻¹⁹ Кл
Відстань r= 1см = 0,01 м = 1·10⁻² м
Заряд порошинки стане q = Ne
Закон Кулона F = k(Ne)²/r²
Звідси Ne = √Fr²/k
Ne = √10·10⁻⁶·10⁻⁴/9·10⁹ = 3,33·10⁻¹⁰
N = 3,33·10⁻¹⁰/1,6·10⁻¹⁹ ≈2,1·10⁹
- 16.08.2017 15:45