Два однакові за розмірами кулі знаходяться на відстані 10 см одна від іншої й відштовхується з силою 30 мкН. Після дотикання кульок та віддалення їх на початку відстань сила відштовхування між ними стала дорівнюватиме 90 мкН. Знайдіть величину зарядів кульок до їх взаємодії
- 07.03.2017 12:52
- Физика
Ответы и объяснения 1
F1=k*q1*q2/r^2
F2=k*(q1+q2)/2*(q1+q2)/2*1/r^2
q2=q1*n
F2/F1=(q1+q2)/2*(q1+q2)/2 : q1*q2 = (1+n)^2 : 4n = 90/30=3
(1+n)^2 : 4n =3
(1+n)^2 = 12n
n^2-12n+1=0
D=144-4=140=4*35
n1=(12+2*корень(35))/2=6+корень(35)
n2=(12-2*корень(35))/2=6-корень(35)
F1=k*q1*q2/r^2=k*q1^2*n/r^2
q1=r*корень(F1/(k*n)) =0,10*корень(30*10^(-6)/(8,99*10^9*(6+корень(35)))) Кл
= 1,67E-09 Кл ~ 1,7 нКл
q2 = q1*n=1,67E-09*(6+корень(35)) Кл = 1,9941E-08 Кл ~ 20 нКл
ответ 1,7 нКл и 20 нКл
- 08.03.2017 03:07