Перпендикулярно до дифракційної гратки, яка має 500 штрихів на 1 мм, падає паралельний пучок сонячного світла. Визначте ширину видимого спектра першого порядку на екрані, розташованому на відстані 2 м від гратки.
- 23.01.2018 23:58
- Физика
Ответы и объяснения 1
Дано d=1 мм/500=2*10^-6 м k=1 л1=0,4*10^-6 м л2=0,8*10^-6 м
L=2м Δh - ?
d*sina= k*л sina=h/L
d*Δh/L = k*(л2-л1)
Δh= L*(л2-л1)/d=2*0,4*10^-6/2*10^-6=0,4 м =40см - ответ
- 24.01.2018 20:44