1) Один із коренів рівняння х^2 + 11х + q = 0 дорівнює - 7. Знайти другий корінь і вільний член q.
2) При якому значенні а рівняння 2х^2 - 4х + а = 0 має один корінь ? Знайти цей корінь.
- 17.05.2020 11:36
- Алгебра
Ответы и объяснения 1
Ответ:
1. x^2+11x+q=0
По теореме Виета: -7+х=-11
x2=-4 - второй корень
-7*-4)=28 - это q
Получаем уравнение:
х^2+11х+28=0
2. Чтобы квадратное уравнение имело 1 корень, надо, чтобы D=0
2x^2-4x+a=0
D = b² - 4ac = 16 - 8a
16 - 8a = 0
8a = 16
a = 2
2x^2-4x+2 = 0
x = 1
- 16.06.2020 07:02