В арифметичній прогресії a(3)+a(6)=16; a(3)*a(6)=55 . Скільки членів прогресії треба взяти, щоб отримати суму, рівну 81
- 26.06.2018 18:18
- Алгебра
Ответы и объяснения 2
Користуючись цією формулою, будемо мати
З рівнянні (1) виразимо змінну
Підставимо в (2) рівняння
Тоді
Тобто
Якщо
Оскільки D<0, то квадратне рівняння дійсних коренів не має
Якщо
Оскільки n>0, то n=-9 - сторонній
Відповідь: n=9
- 27.06.2018 22:59
{a3*a6=55⇒(a1+2d)*(a1+5d)=55
воспользуемся теоремой Виета
х1+х2=16 Г х1*х2=55⇒х1=5 и х2=11
{a1+2d=5
{a1+5d=11
отнимем
-3d=-6
d=2
a1+4=5
a1=1
Sn=(2a1+d(n-1))*n/2
(2+2(n-1))*n/2=81
(2+2n-2)*n=162
2n²=162
n²=81
n=-9не удов усл
n=9
- 29.06.2018 00:36