Прошу спасіть!!!
Пароплав пройшов 170 км за течією річки на 2 год швидше, ніж 210 км проти течії. Знайдіть власну швидкість течії, якщо власна швидкість пароплава дорівнює 32 км/год.
- 14.06.2018 23:56
- Алгебра
Ответы и объяснения 1
Нехай швидкість течії дорівнює х км/год. За течією пароплив плив 170/(32+х) год, а проти течії - 210/(32-х) км/год. Знаючи, що це на дві години більше, складаємо рівняння:
210/(32-х) - 170/(32+х) = 2
210(32+х) - 170(32-х) = 2(32-х)(32+х)
6720 + 210х - 5440 + 170х - 2048 + 2х² = 0
2х² + 380х - 768 = 0
х² + 190х - 384 = 0
Д = 36100 + 1536 = 37636
х1 = -192 - не підходить
х2 = 2
Відповідь. 2 км/год.
- 16.06.2018 04:38