Микола і Василь купували однакові зошити й олівці. Микола купив 15 зошитів і 3 олівці, заплативши за покупку 15 гривень. А Василь купив 20 зошитів і 5 олівців, заплативши за покупку 20 гривень 50 копійок. Скільки коштує один зошит та один олівець?
- 25.04.2018 08:44
- Алгебра
Ответы и объяснения 1
Нехай 1 зошит коштує х грн, 1 олівець y грн. Складаємо систему рівнянь:
15х+3y=15 (перше рівняння домножимо на 5)
20x+5y=20,5 (друге рівняння домножимо на (-3))
75x+15y=75
-60x-15y=-61,5
Додамо обидва рівняння системи:
75х+15y+(-60x-15y)=75+(-61,5)
75x+15y-60x-15y=75-61,5
15x=13,5
x=0,9
Підставимо значення х=0,9 у перше рівняння системи:
15*0,9+3y=75
13,5+3y=75
3y=1,5
y=0,5
Отже, один зошит коштує 0,9 грн, а один олівець 0,5 грн.
- 26.04.2018 08:08