№ 1. У двох ящиках була однакова кількість яблук. Із першого ящика спочатку взяли 10 % яблук, а потім поклали 10 % яблук; а до другого ящика спочатку поклали 10 % яблук, а потім взяли 10 %. Визначте, в якому із ящиків яблук стало більше.
№ 2. Вологість свіжих грибів становить 99 %, а підсушених – 98 %. Скільки треба взяти свіжих грибів, щоб отримати 50 кг підсушених?
№ 3. Наприкінці кожного року банк нараховує 10 % річних на суму, що знаходилась на рахунку на початок року. Яку суму отримає вкладник через 3 роки, якщо початковий внесок становить 1000 грн.?
- 24.09.2018 13:11
- Алгебра
Ответы и объяснения 1
1) В першому випадку спочатку яблук стало 100 -10 = 90% , а потім
90 * (1 + 10/100) = 90 * 1,1 = 99%
У другому випадку спочатку яблук стало 100 + 10 = 110% , а потім
110 * (1 - 10/100) = 110 * 0,9 = 99%
Отже, в обох випадках в ящиках стала однакова кількість яблук
2) Сухої маси в 50 кг підсушених грибів 50 * 2 / 100 = 1 кг. Ця маса становить 1% від маси свіжих грибів, тому вона складає 1 * 100 / 1 = 100 кг.
3) Коефіцієнт нарощування за рік дорівнює 1 + 10/100 = 1,1 , тому через N років сума на рахунку становитиме 1000 * 1,1^N . У даному випадку через 3 роки вона складе 1000 * 1,1^3 = 1331 грн.
- 25.09.2018 08:25